/Kép: freepik.com/
Sok férfitársam találkozott már a jelenséggel, esetleg elszenvedői is voltak. Arról van szó, amikor egy új szerelem, kapcsolat, házasság évtizedes bartságokat kezd ki, tesz tönkre. Ennek is egy különös esete, amikor az új barátnő/feleség nem kedveli a férfi legjobb barátját. Vagy barátait. Vagy egész társaságát. Persze ehhez joga van, nem kötelező kedvelni a férj korábbi barátait – noha a másikkal szembeni tisztelet legalább az elviselésüket megkívánná. Van, hogy a kémia nem működik, vagy éppen annyira különböző személyiség a feleség és a férj régi barátja, hogy nincs közös téma sem, nemhogy összhang.
Mi lehet ennek a helyzetnek a megoldása? Semmiképpen sem az, hogy akkor ezentúl a férfi ne találkozzon a legjobb barátjával, barátaival. Sajnos van, hogy ez a helyzet, mint az én esetemben is: az egyik legjobb barátom felesége érezhetően nem kedvel és emiatt szinte soha nincsenek közös programjaink, még akkor sem, amikor éppen én is párkapcsolatban élek. Megfoszt minket a négyesben eltöltött időtől.
Nyilván itt már megfogalmazható a kérdés, hogy vajon ő jóban van-e saját magával? Vajon mi rejlik a barátom, a férj ilyen fajta kisajátításában? Biztos, hogy egészséges-e, ha a párunk mondja meg, kivel találkozhatunk?
Azt mondják, hogy az igazi barátság mindent túlél: a szerelmek jönnek-mennek, a barátságok megmaradnak. Ez csak az erős barátságokra igaz és nagyban függ attól, hogy az illető, akinek az életébe új pár érkezett, mennyire tud kiállni a régi barátai mellett is és milyen mértékben tudja a párja tudomására hozni, hogy a régi barátságok igenis fontosak számára és azokat ápolni szándékozza.
Végezetül ne menjünk el amelett sem, hogy ugyanez visszafele is igaz, hiszen a nőknek is vannak jó barátaik, akikkel a jövőben is szeretnék tartani a kapcsolatot. Lásd csajos esték. Egy intelligens párkapcsolatban nem szabad, hogy ebből ügy legyen.